Entry-header image

Poznaj Czill Chatę

Czill Chata to idealne miejsce dla wszystkich, którzy chcą odetchnąć od miejskiego zgiełku i pędu.

CzillChata to nie jest zwykły dom – to miejsce, w które włożyliśmy całe nasze serca.

Ania, Łukasz, Pati, Michaś – kochamy wszelkie podróże- te dalekie i te bliskie. Nasze serca jednak zawsze najmocniej biją w górach, wśród natury. Tak zrodziło się marzenie, żeby stworzyć dom, z którego widok jest jak ze szlaku- pagórki, lasy, niebo, las i przestrzeń… Początkowo szukaliśmy naszego ukochanego miejsca daleko- nawet pod Tatrami, ostatecznie znaleźliśmy je bardzo blisko – w naszych rodzinnych Beskidach.
CzillChata powstała w rodzinnej wsi Ani- Żarnówce. Znajdujemy w niej wszystko, czego brakowało nam od lat w Krakowie –  niesamowite widoki za dnia i ciemne niebo błyszczące od gwiazd nocą. Do lasu wychodzimy w zasadzie prosto z chaty, tak samo jak i na urzekający szlak na Koskową Górę. Czasami leśni goście (sarny, bażanty, zające) zaglądają do nas przez płot.
Mamy kominek, bo nic nie ma takiego uroku jak żywy ogień  i pełno świateł tworzących wspaniały klimat. Mamy też mnóstwo drewna, ogromne okna, z których widać tylko naturę, 50m2 drewnianego tarasu, miejsce na ognisko i grilla, wielki trawnik, kwitnącą łąkę i mnóstwo przytulnych miejsc, gdzie można się zaszyć, wtulić lub bujać. Nasza chata sprzyja wspólnemu spędzaniu czasu- mamy wygodną kuchnię do wspólnego gotowania, 2-metrowy stół, żeby wszystkim było wygodnie ,a w zanadrzu zestaw gier i książek. Jest mnóstwo przestrzeni, bo sufit nad częścią salonu jest na wysokości 5m!
Nasze dwie sypialnie na poddaszu są wyciszone, żeby dzieci mogły spać, gdy przy kominku toczą się dyskusje. Ale z pięknego widoku na Babią Górę po przebudzeniu nie mogliśmy zrezygnować, więc dołożyliśmy w niecodzienny sposób okna, przez które możemy ją podziwiać z łóżka. Takie okna na okna 🙂 Żeby się relaksować, musi być wygodnie- jest więc dodatkowa toaleta na poddaszu, mnóstwo szafek i półek, a kontakty koło łóżek pozwalają na proste ładowanie elektronicznych sprzętów (kto szukał już gniazdek za szafą, łóżkiem lub odłączał lampkę nocną, żeby naładować telefon na wyjeździe? 😀 Domek jest przygotowany na odwiedziny dzieci. Idealnie sprawdza się też w wypadku pracy zdalnej.
Tym wszystkim chcemy podzielić się z Wami! Kto tęskni za naturą, spokojem, chce pięknego widoku i cudownego nastroju, powinien u nas dobrze się poczuć. Zapraszamy!